1 sportsko-rekreacijska disciplina | 2 lokacije

Naš blog

Održan 4. Medulin Active roller day

19. listopada 2012.

Koturaljkaški savez Hrvatske (KSH) pod pokroviteljstvom općine Medulin, organizirao je „4. Medulin Active roller day“. Manifestacija se po prvi put održavala dva dana, subotu i nedjelju, na kojima je nastupilo preko 100 natjecatelja iz četiri zemlje u ukupno 14 utrka.

U subotu (13.10.), održano je Finale Hrvatskog inline kupa i utrka građana (Fitness utrka), koje su se odvijale od Pješčane uvale, kroz Tehnomont marinu Verudu i nazad. Unatoč kiši prvo je startala fitness utrka u kojoj je pobijedio Marko Dolić, ispred Roka Baruna i Josipa Dolića, svi iz Zagreba. U ženskoj kategoriji pobijedila je Jelena Cvek Terlević, ispred Katje Antolović i Leonarde Penko, sve rolerice iz Pule.

Sljedeći su starali muškarci u konkurenciji polumaraton, a pobjedio je Miloš Jerković, ispred Nejca Mavsara, natjecatelji iz (RK Kranj, Slo), a trećeplasirani je bio Dušan Stamenković (Intro line, Beograd). Ovim rezultatom došlo je do promjene u ukupnom poretku tako da je ukupni pobjednik HIC-a za 2012. postao Nejc Mavsar, ispred klupskog kolege Miloša Jerkovića, a na 3. mjesto probio se Dušan Stamenković. Dosadašnji vodeći u kupu, Denis Brkić pao je na 4. mjesto ukupnog poretka. Naš najbolje plasirani natjecatelj bio je Anton Marinić (Vatreni kotači, Zagreb) sa 10.mjestom u ukupnom poretku, odnosno 2. u juniorskoj konkurenciji.

Ženska polumaratonska utrka startala je 30 sekundi iza muške te nije donijela toliko uzbuđenja kao muška utrka. Pobijedila je Marina Radovanović, ispred Tadeje Donko i Katarine Janković. No u ukupnom poretku HIC-a ništa se nije promijenilo, ukupna pobjednica je Tadeja Donko (RK Ljubljana, Slo), ispred Marine Radovanović (Intro line, Beograd) i Anemarije Pećar (Vatreni kotači, Zagreb), koja je ujedino i bila naša najbolje plasirana natjecateljica s 5. mjestom u utrci.

U nedjelju ujutro (14.10.), ispred kampa Medulin održana je Rolerska liga osnovnih škola, na kojoj su nastupili i vrtićka djeca. Djevojčice su se natjecale odvojeno od dječaka na utrci od 300 metara.

Pobjednici po kategorijama su:

Vrtići: Luka Smolčić i Evelin Benko

1-2 raz: Teo Lazarić i Ela Milić

3-4 raz: Dante Zukori i Leonarda Benko

5-6 raz: Moreno Novoselac i Sara Floričić

7-8 raz: Mia Rovis

U organizaciji utrka pomogli su Tehnomont marina Veruda, klub Inline Pula i OŠ dr. Mate Demarina.

Rekreacija.hr ključni Move agent 2015.
  1. „Roses Open“ – mjesto gdje se okupljaju svi zaljubljenici u odbojku na pijesku